Czemu przedszkola prywatne są tak z rozkoszą wybierane przez rodziców?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Istnieje dużo składników, które sprawiają, że rodziciele wolą zdecydować się na przedszkole prywatne. Co prawda, duża grupa rodziców uważa, że kluczowym powodem skłaniającym ku tej decyzji jest dostatnia propozycja prywatnego przedszkola jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe dla dzieci takie, jak nauka pobocznych języków obcych czy zajęcia taneczne.

Wielu ludzi decyduje się jednak na jakkolwiek o wiele droższe przedszkole niepubliczne z tego względu, że w takich miejscach jest możliwość zapewnienia opieki nad dzieckiem przez pełny dzień. Publiczne przedszkola są w tym zakresie dość restrykcyjne i nakazują rodzicielom zabranie dziecka o wskazanej godzinie. Natomiast przedszkole prywatne proponuje wielogodzinną opiekę nad naszą przejrzystą pociechą. Jest to z pewnością rozwiązanie wybitnie korzystne dla zapracowanych rodzicieli, którzy spędzają w pracy wiele godzin oraz nie mają dyspozycji stawić się w przedszkolu o określonej godzinie w celu odebrania dziecka.

Co zgodność z rzeczywistością, wielu głównie młodych rodziców korzysta w tym aspekcie z pomocy takich członków rodziny, jak babcie, jednakże nie zawsze jest to możliwe. Dla takich osób wybór przedszkola prywatnego jest oczywisty. Należy jednak pamiętać, że koszt posłania dziecka do niepublicznej placówki przedszkolnej na ogół jest o dużo wyższy aniżeli korzystanie z publicznych przedszkoli. Może więc wyjść na to, że rodzic dedykując swój czas na pracę zarobi tyle, ile musi wydać na przedszkole dla dziecka.

Jak wiadomo, kontakt między rodzicem i dzieckiem powinien być nieprzerwanie podtrzymywany, a szczególnie, gdy dziecko jest małe długie godziny spędzone w przedszkolu są w stanie niekorzystnie odbić się na jego psychice. Przed dokonaniem takiego doboru, jak decyzja o posłaniu potomka do przedszkola niepublicznego należy zatem zastanowić się, co będzie dla dziecka korzystniejsze. Przedszkole niepubliczne, chociaż proponuje o dużo więcej dyspozycji rozwoju dla dziecka, z drugiej jednak strony ma prawo uczynić, że dziecko i rodzic oddalą się od siebie.